Online objednání

Koloskopie

Domů
Metody
Endoskopické vyšetření
Koloskopie

Koloskopie

Koloskopie (kolonoskopie) je vyšetření tlustého střeva, kterému předchází příprava, jejímž cílem je dokonalá očista od stolice.

Před výkonem se podává uklidňující nitrožilní injekce společně s inhalací oxidu dusného s kyslíkem ("rajský plyn") a střevo je plněno oxidem uhličitým ke zmírnění případných nepříjemných pocitů.

Koloskopie (kolonoskopie) se provádí v poloze na levém boku a přístrojem zavedeným přes konečník se vyšetřuje celé tlusté střevo.

Nebojte se!

  • Vyšetření prakticky nemá komplikace a je nebolestivé.
  • Naše pracoviště je vybaveno moderní technikou a v provádění vyšetření máme velké zkušenosti.
Příprava ke koloskopii

Screeningové vyšetření je program zaměřený na prevenci a včasné odhalení nádorového onemocnění konečníku a tlustého střeva.

Každý občan starší padesáti let má možnost jednou za dva roky požádat svého praktického lékaře a ženy taktéž svého gynekologa o test na přítomnost krve ve stolici (TOKS).

Právě toto může být totiž jedním z prvních příznaků rakoviny. Do vzorku stolice se kápne indikační činidlo, které okamžitou změnou barvy prokáže přítomnost krve ve stolici. Test si můžete provést sami doma a poté odevzdat svému lékaři k vyhodnocení. Ale to ještě zdaleka nemusí znamenat, že máte rakovinu. Většina pozitivních nálezů je způsobena hemeroidy nebo střevními polypy. Diagnózu stanoví  lékař specialista na základě endoskopického vyšetření (kolonoskopie) .

Genetický test Septin9 umožňuje až v 90 % odhalit marker specifický pro rakovinu konečníku a tlustého střeva (nenahrazuje koloskopii).

© 2024 Gastroenterologie s.r.o. | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
cross