Online objednání

InBody analyzátor

Domů
Metody
Endoskopické vyšetření
InBody analyzátor

InBody analyzátor

Měřicí metoda pro stanovení množství svaloviny, tuku a vody v těle se nazývá bioelektrická impendanční analýza (bioimpendance). Při této metodě prochází tělem slabé, pro lidské tělo naprosto bezpečné a nepostřehnutelné elektrické proudění. Měření je založeno na skutečnosti, že elektrický proud prochází snadněji tekutinou v našich svalech než tukem.

Obezita není jen otázka celkové váhy těla. Tato je definována jako přítomnost nadbytečného tuku v těle. Jsou jedinci s velkou hmotností ale s vyváženým poměrem tuku a svalů, stejně tak i lidé hubení s výrazně zvýšeným podílem tuku. Stanovení poměru váhy a tuku je proto základním předpokladem pro stanovení tělesné zdatnosti a dobrého zdraví. Standardní váhy nejsou schopny poskytnout tyto důležité informace. Měření vody v těle je dalším důležitým ukazatelem kondice organismu, neboť tato je po kyslíku druhou nejdůležitější živinou v těle.

Měření:

hmotnost, BMI, celková voda v těle, hmotnost bez tuku, hmotnost tuku v těle, procento tuku v těle, poměr pas-boky, základní metabolická potřeba.

Upozornění

Metoda bioimpedance není vhodná pro osoby s tělními stimulátory či dalšími elektronickými implantáty.

© 2024 Gastroenterologie s.r.o. | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů