Online objednání

Hydrocolonterapie

Domů
Metody
Regenerační technika očisty tlustého střeva
Hydrocolonterapie

Regenerační technika očištění tlustého střeva (Hydrocolon)

Co lze očekávat v průběhu hydrocolonterapie ?
Výplach provádí zkušená zdravotní sestra. Klient zaujímá polohu vleže na zádech v prostředí, kde není rušen jinými aktivitami ani přítomností dalších osob. Do střeva je jednorázovou trubicí zavedenou do konečníku napouštěna čistá teplá voda (37°C), která omývá střevo a povzbuzuje jeho peristaltiku (pohyblivost), aby následně byl uvolněný obsah hadicí sveden přímo do odpadu. Nezpůsobuje žádné bolesti, pouze v určitých fázích dochází k pocitům plnosti střeva. Vhodná masáž stěny břišní, kterou provádí terapeutka (případně sám klient), napomáhá zvýšit úspěšnost výplachu. Po celou dobu (cca 45 min.) má klient možnost aktivní komunikace a případné regulace průběhu procedury. Po výkonu se nesmí zapomenout na dostatek odpočinku, tekutin a podávání bakteriálních kultur ve stravě.

Většinu z nás zajímá, zda to nebude bolestivé a jak se budeme cítit?
Určitě nebudete trpět pocity, které budou vést k předčasnému ukončení výplachu. Snášenlivost procedury je velice individuální dle osobité vnímavosti. Zjednodušeně, např. nafouklé bříško při nevhodném stravování potrápí více či méně každého.

Hrozí tedy nějaké konkrétní nebezpečí při hydrocolonterapii?
Prakticky žádné, pokud budou dodržena základní indikační kritéria, to znamená, že klient podepisuje informovaný souhlas, že výkon bude proveden na tzv. zdravém střevě, tj. nemá podezření na nádor nebo zánětlivé onemocnění tlustého střeva (Crohnova choroba, kolitida), není po operaci nebo odebrání tlustého střeva, nemá vrozenou deformaci tlustého střeva ani infekční onemocnění v akutním stavu (chřipka, HIV, žloutenka apod.). Další podmínkou je provedení výkonu erudovanou zdravotní sestrou.

Není škodlivé vypláchnout střevní mikroflóru?
Vlastní důkladná očista tlustého střeva přináší i jednorázové porušení rovnováhy střevní mikroflóry, které je následně substituováno podáváním bakteriálních kultur ve stravě.

Jak často by se terapie Hydrocolonem měla opakovat?
Výplach se u zdravých lidí provádí v rozmezí 7 – 10 dnů, poprvé minimálně v sérii 3 procedur. Pro udržení dobré kondice je vhodné výplachy 1x do roka opakovat. Pokud je výplach indikován jako příprava tlustého střeva před endoskopickým či rentgenologickým vyšetřením, postačí jeden výplach večer před vyšetřením.

Musí mít klient doporučení od lékaře?
Je to vhodné u klientů nad 50 let věku a těch jedinců, kteří trpí vážnějšími mimostřevními problémy nebo nemocemi. Není to ovšem podmínka, protože naše pracoviště dbá na medicínské zvyklosti, které je nutné dodržet před výkonem, kdy je možná konzultace případně vyšetření lékařem.

Jaký je názor mezi lékaři na hydrocolon?
Velice odlišný. Osobně si myslím, že toto je největší problém, který není v nevzdělanosti, ale v neinformovanosti o dané problematice. Vždy je naším cílem, aby pozitiva zákroku (výsledky, účinky) převažovala nad negativy.

Hraje roli otázka věku?
Ne. Jsou pracoviště, kde jsou ošetřovány i děti, ale ani horní věková hranice není omezena.

V čem je konkrétní prospěch hydrocolonterapie a co můžeme očekávat?
Moderní a bezpečná regenerační technika nebolestivého výplachu tlustého střeva s použitím speciálního zařízení, kterou lze použít preventivně i léčebně. U lidí, vyznávajících zdravý způsob života, je to nezatěžující a naprosto hygienická forma očisty tlustého střeva. Podpůrné, alternativní léčebné využití má velmi dobré výsledky u celé řady zdravotních potíží a onemocnění, vždy ale po základní konzultaci s lékařem (zácpa, průjmy, křeče břicha, nadýmání, nadváha, kloubní problémy, revmatické potíže, kožní projevy, snížení obranyschopnosti organismu). Konečně tato metoda slouží jako alternativní příprava před vyšetřením tlustého střeva (koloskopie, irrigoskopie).

Jak se můžeme na hydrocolon připravit?
Pokud budeme dbát doporučení terapeuta, klient k nám přichází několik hodin lačný, ale dostatečně hydratovaný. Ve stravě je vhodné předem omezit konzumaci masa, nadýmavých potravin (pečivo, zelenina) a sycených nápojů.

V čem je rozdíl mezi hydrocolonterapií a klysmatem?  V principu žádný, ale hydrocolonterapie je řízená, opakovaná očista celého tlustého střeva spojená s masáží tračníku přes stěnu břišní a důsledně stimulující lymfatický systém. Klysma bývá často neúplné, s nedokonalou očistou pouze levé poloviny tračníku.

Kdo může hydrocolonterapii provádět?
Předpisy a příslušné vyhlášky řadí hydrocolon mezi zdravotnické služby a takto by měly být chápány i požadavky na přistrojové a personální vybavení. Kvalifikovaný a erudovaný zdravotník je zárukou bezpečné a kvalitní procedury.

Jaké máte zkušenosti s hydrocolonterapií?
Velice bohaté a ve výsledcích velmi pozitivní, neboť řada našich klientů se stala stálými zákazníky, stejně jako personál našeho pracoviště.

Kdo častěji navštěvuje hydrocolon, muži nebo ženy?
Mezi klienty mírně převažují ženy, které stejně jako v životě jsou odpovědnější ke svému tělu a zdraví, využívají alternativní, preventivní i léčebné metody.

Nemůžeme se nezeptat, jaká je cena?
Výkon není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění, a proto je klient samoplátcem. Výše úhrady závisí na počtu výplachů a velice rádi nabídneme individuální kalkulaci ceny.

V případě otázek spojených s hydrocolonterapií i s léčením hemeroidů se můžete obracet na uvedené kontakty.

© 2021 Gastroenterologie s.r.o. | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů